Az iskola rövid története:A legrégebbi feljegyzések 1894-ből valók. 5 egyházi iskola működött: Jánkon görög-római katolikus és református, Majtison pedig csak református. Jánkon levitakáplánok tanítottak: 1894-95-ig Szabó Béla, 1896-tól Varga József. 1968-tól Kisnamény településről az alsó és a felső tagozat, 1972-től Csegöld és Császló községekből a felsőtagozat, 1976-tól Darnóról az alsó tagozat járt ide. Az iskola alapítási éve 1950. A volt "malomiskola" lett átalakítva 6 tantermes épületté. Ide a felsőtagozatosok jártak, míg Jánkon egy 4 tantermes épületben az alsó tagozatosok tanultak. 1972-ben a malomiskolához egy 10 tantermes épületrészt építettek szertárakkal, tornateremmel.

Híres tanítványaink: Végh Antal író, Udud István költő.

Üdvözöljük Honlapunkon!

Megkérjük a kedves szülőket, hogy az intézményvezetőt és a pedagógusokat csak hétköznap munkaidőben keressék. A messenger üzenetekre nem áll módunkban válaszolni!

Tisztelettel: Tisza Norbert
Intézményvezető